KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Záchranáři na severu Moravy vyjížděli ke třem vážně popáleným dětem

Tři děti v útlém věku s vážnými popáleninami způsobenými horkou tekutinou ošetřovali během posledních dvou dní záchranáři na různých místech Moravskoslezského kraje. Malé pacienty po ošetření přepravili vrtulníkem do ostravské Fakultní nemocnice, kde je předali do péče specialistů popáleninového centra.


Informoval o tom mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.
„Nejprve byla záchranná služba v úterý večer volána do Horního Benešova na Bruntálsku, kde došlo k popálení dvouleté dívenky horkou tekutinou,“ uvedl s tím, že holčička utrpěla zranění v oblasti trupu a horní končetiny.

Jen o tři hodiny později museli záchranáři ošetřovat další dítě, a to v Novém Jičíně. U pacientky ve věku půl druhého roku popálené horkým čajem ošetřili zranění trupu a horní končetiny.

„Ve středu krátce po poledni pak vyjížděla záchranná služba k třetímu dítěti, ročnímu chlapci, do Rychvaldu. Nahlášeno bylo opaření horkou vodou v oblasti hrudníku, krku a obličeje,“ popsal dále Humpl. Ve všech třech případech zasahoval kromě pozemních posádek také vrtulník.

Podle Humpla jsou popáleniny horkými tekutinami u dětí útlého věku, které jsou již samostatně pohyblivé, poměrně častými úrazy. „Mnohdy stačí jen okamžik nepozornosti a dítě na sebe strhne ubrus se šálkem právě zalitého čaje, talíř polévky, rychlovarnou konvici či hrnec s vařící se polévkou,“ upozornil s tím, že lidé by proto neměli ponechávat tyto potencionálně nebezpečné předměty v dosahu dětí a měli by zamezit přístupu dětí do míst, kde by mohly být ohroženy.


(Zdroj: Krimi Zprávy Nový Jičín)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín